• STRONA GŁÓWNA • ASTROLOGIA • TAROT  • MAGIA • WRÓŻBY • FENG-SHUI  • KSIĘGA IMION • SENNIK • MAGICZNE FORUM •
ZNAKI ZODIAKU
PARY ZODIAKALNE
TALIZMANY
BARAN 21.III-20.IV
BYK 21.IV-21.V
BLIŹNIĘTA 22.V-21.VI
RAK 22.VI-22.VII
LEW 23.VII-22.VIII
PANNA 23.VIII-22.IX
WAGA 23.IX-22.X
SKORPION 23.X-22.XI
STRZELEC 23.XI-21.XII
KOZIOROŻEC 22.XII-20.I
WODNIK 21.I-20.II
RYBY 21.II-20.III
 
PARY ZODIAKALNE - INFORMACJE OGÓLNE
Pary zodiakalne Większość ludzi młodych podchodzi dzisiaj do problemów małżeńskich bardzo lekkomyślnie. Często spotykane obecnie małżeństwa "na wariata", zawierane pomiędzy rówieśnikami, miewają nieraz fatalne skutki. Młody mąż bardzo szybko ma dosyć swojej wybranki i szuka sobie nowej atrakcji. Mało jest też kobiet, które nie żałują swojego wczesnego ożenku z niedoświadczonym kolegą z ławy szkolnej. Właściwy dobór partnerów, według przynależności do znaków Zodiaku nie jest oczywiście idealny, ponieważ jest zbyt schematyczny, tak więc harmonię i dysharmonię charakterów, o których tu mowa, trzeba brać pod uwagę z pewnym zastrzeżeniem i traktować trochę jako wstępną selekcję. Nie wolno też traktować astrologii jak jakiejś nieomylnej przepowiedni.
Na wstępie prezentujemy krótki opis przeciętnych cech małżeńskich poszczególnych znaków. Mogą one oczywiście ulegać pewnym modyfikacjom w zależności od godziny urodzenia.

BARAN (Aries) 21.III - 20.IV
BARAN <i>(Aries)</i> 21.III - 20.IVBarany to bojowi optymiści. Cechuje je aktywność, energia, dynamika i ruchliwość, a często również kłótliwość i pobudliwość. Są samodzielne w pracy i w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Często mają zainteresowania sportowe. Brakuje im natomiast cierpliwości, choć są bardzo ambitne. Mają dość lekką rękę do wydawania pieniędzy. Ludzi urodzonych w tym znaku cechuje czasami również pewna prymitywność, egocentryczność i naiwna pewność siebie. Są to typy w większości szczere, uczuciowe, niezbyt skomplikowane i bez kompleksów. Postępują w sposób bezpośredni. Często mają skłonności do tyranizowania partnera. Typy ujemne są pyskate, bezczelne, pewne siebie, aroganckie i gruboskórne. Co grozi Baranowi? Małżeństwo bez zastanowienia, zawierane na łeb, na szyję.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
BYK (Taurus) 21.IV - 21.V
BYK <i>(Taurus)</i> 21.IV - 21.VLudzie urodzeni w znaku Byka są duchowo bardzo zrównoważeni. Byki to spokojni domatorzy. Zalety intelektu u partnera zawsze stawiają na drugim miejscu. W dążeniach są wytrwali. Kobiety są oszczędne, gospodarne, zazdrosne, zaborcze i nieustępliwe. Dbają o rodzinę. Trzeźwi materialiści - upodobania mają raczej przeciętne: dobre jedzenie i ładny ubiór. Większość ma dobre zdrowie. Są to typy odporne na logiczną argumentację. Mężowie z tego znaku są na ogół delikatni i łagodni. Tak zwane "ideały" mężów często pochodzą właśnie ze znaku Byka. Są pracowici i kochają dzieci. Kobiety przejawiają niewielkie zainteresowanie wartościami intelektualnymi. Można całkowicie polegać na ich zaletach domowo-rodzinnych. Co grozi Bykom? Są nieraz skłonni uważać pociąg seksualny za miłość, choć w wyborze partnera są ostrożni.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
BLIŹNIĘTA (Gemini) 22.V - 21.VI
BLIŹNIĘTA <i>(Gemini)</i> 22.V - 21.VIBystra, wesoła i błyskotliwa Bliźniaczka wymaga od partnera galanteri i inteligencji. Jej zmienne, kapryśne nastroje urozmaicają monotonię życia codziennego. Oboje są cenieni w życiu towarzyskim. Gadatliwość i kokieteryjna zdobywczość częściej przejawia się w rozważaniach teoretycznych i dysputach akademickich. Bliźnięta cechuje zamiłowanie do zmian pod każdym względem. Intelektualizm Bliźniąt jest wszechstronny, chociaż nieraz powierzchowny. Kolejne cechy ich charakteru to niespokojny duch oraz zmienność upodobań i zainteresowań. Częstokroć wyróżnia je również pewna nieobliczalność. Bliźniaczka kryje w sobie kilka odmiennych od siebie kobiet. Co grozi Bliźniakom? Brak rozwagi i roztropności oraz trzpiotowatość to często przyczyna pochopnego doboru partnera.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
RAK (Cancer) 22.VI - 22.VII
RAK <i>(Cancer)</i> 22.VI - 22.VIILudzi urodzonych pod znakiem Raka cechuje wrażliwość, uczuciowość, a nieraz przeczulenie i zmienność nastrojów. Kobiety są czułe, przylepne i często mają mało zaufania do siebie. Łatwo ulegają cudzym wpływom. Są oddane i ofiarne. Raki są też wrażliwe na sztukę i piękno. W swych dążeniach są uporczywe i ambitne. Posiadają bogatą wyobraźnię. Jest to najbardziej domatorski ze wszystkich znaków i posiada wybitny zmysł rodzinny. Kobiety lubią matkować wszystkim członkom rodziny. Raki są rozsądnie oszczędne i mają duże poczucie ważności pieniądza. Na wyższym szczeblu są urodzenymi finansistami. Nieraz mają szafy i szuflady zagracone niepotrzebnymi przedmiotami (a nuż się przyda). W stosunku do rodziny Raki cechuje duża ofiarność i zdolność do wyrzeczeń. Ta nadmierna dobroć i ofiarność w stosunku do rodziny bywa często niedoceniana przez partnera. Pobudliwość seksualna nie jest u Raków na pierwszym planie.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
LEW (Leo) 23.VII - 22.VIII
LEW <i>(Leo)</i> 23.VII - 22.VIIILudzi urodzonych pod tym znakiem cechuje temperament, ogromna żywotność i zdrowie. Egocentryczność Lwa wymaga dostosowania się do niego. Posiada on poczucie nieomylności. Wierność Pani Lew musi polegać na wzajemności. Dobra z niej gospodyni i pani domu. Bardzo wysoko ceni sobie standard życiowy i wszelakie jego insygnia: stroje, świecidełka itp. Mężowie kochający pracę są notowani wysoko. Lwy cechuje łatwowierność, protekcyjność, szczodrość, optymizm i romantyzm, ale także ekstawersja, despotyzm i dygnitarstwo. Posiadają szeroki gest. Panie mają w sobie coś królewskiego. Co grozi Lwom? Oboje nie znają się na ludziach. Kobiety dają się zwieść nawet pozornym luksusem, nadzieją na dobrobyt, a czasem i na nieróbstwo. U mężczyzn spotyka się dość często mylną ocenę wartości partnerki.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 

R        E        K        L        A        M        A

PANNA (Virgo) 23.VIII - 22.IX
PANNA <i>(Virgo)</i> 23.VIII - 22.IXU Panny intelekt dominuje nad uczuciem. Panna to umysł bystry, krytyczny i analityczny. Ona jest opanowana, chłodna, czysta, zadbana i porządnicka. Jest również wierna i dba o rodzinę. Panowie są obowiązkowi, chłodni i rozsądni. Do zdobywców im daleko, lecz i tu spotyka się wyjątki. Cenią sobie życie spokojne, uregulowane i bez niespodzianek. Oboje są nieco małostkowi, a w starszym wieku często skłonni do ględzenia. Czasami bywają malkontentami. Cechuje ich grzeczność, oszczędność, ale i brak romantyzmu. Afery miłosne rzadkie. Ludzie ze znaku Panny charakteryzują się trzeźwością poglądów. Panie chętnie pomagają mężom. Są to ludzie bez iluzji. Kobiety z tego znaku miewają nadmiar zalet. Co grozi Pannie? Przy wyborze partnera może przesadzić w chłodnej kalkulacji i w zimnym rozumowaniu.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
WAGA (Libra) 23.IX - 22.X
WAGA <i>(Libra)</i> 23.IX - 22.XPanów urodzonych pod znakiem Wagi cechuje pewna wytworność wobec partnerki. Waga to znak nastrojowy i łatwo zapalny, lecz nie zawsze stały. Zwraca uwagę na dobre wychowanie i taktowne postępowanie. Jest towarzyski. Często posiada życiową mądrość (a może tylko spryt?). Większość Wag to typy zgodne, dosyć pogodne i pełne wdzięku, mające też wyczucie dyplomatyczne. Powodzenie u partnerów, względnie u partnerek zdobywają bez trudu, ale rozstają się z ukochaną osobą łatwiej niż inne znaki. Pani Waga jest uosobieniem dyskrecji. Chyba nigdy nie czyta cudzych listów i nigdy nie wynosi z domu plotek o przyjaciółkach. Wyjątki są tutaj bardzo rzadkie. Co grozi Wadze? Związki zawierane na skutek miłości iluzorycznej, spowodowane zafascynowaniem jakąś nieistotną cechą partnera.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
SKORPION (Scorpius) 23.X - 22.XI
SKORPION <i>(Scorpius)</i> 23.X - 22.XISkorpion to typ charakterologicznie dość skomplikowany i trudny we współżyciu, jednak poimo to atrakcyjny dla partnera. Ona jest zazdrosna, dzielna i gospodarna. Rządzi domem. Ma też wrodzone zdolności uwodzicielskie. Nie potrzebuje obrączki, aby kochać "na zawsze", chociaż według statystyk, spomiędzy wszystkich znaków najczęściej rozwodzą się panie ze znaku Skorpiona, a najrzadziej panowie. Skorpiony nie dają się zawojować, ona zaś zawsze będzie dążyła do ujarzmienia partnera. Oboje są bardzo pamiętliwi na krzywdy i dobrodziejstwa. Skorpiony to wierni przyjaciele. Silna uczuciowość i sprawy seksualne są u nich na pierwszym miejscu. Są również podejrzliwe i trudno je okłamać. Co grozi Skorpionom? Często mylą popęd seksualny z miłością, przywiązując zbyt wielką wagę do problemów seksualnych, a za małą do harmonii intelektualnej i w konsekwencji łatwo o małżeństwa niedobrane.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
STRZELEC (Sagittarius) 23.XI - 21.XII
STRZELEC <i>(Sagittarius)</i> 23.XI - 21.XIILudzie urodzeni w znaku Strzelca to typy bojowe, ruchliwe i sportowe (taniec). Cechuje ich ogromna aktywność, optymizm i brak kompleksów, a często również religijność. Są uczciwi i życzliwi, a jako przyjaciele są jowialni i towarzyscy. Posiadają niezmordowaną energię. Są wolni i niezależni, prawie nigdy nie bywają też pantoflarzami. Można ich przekonać, lecz nigdy nie zawojować. Podejście do życia mają idealistyczne, ale cechuje ich też trzeźwa marzycielskość (paradoks tylko pozorny). Posiadają niezachwianą wiarę w siebie. Do szokującej często otwartości Strzelców należy się przyzwyczaić. Strzelcy to typy nie zawsze rozsądne, lecz kieruje nimi szczerość uczuć. Swoisty wdzięk Pani Strzelec i jej prostolinijność są zadziwiające. Co grozi Strzelcom? Szukając wymarzonego ideału, często przebierają zbyt długo, po czym tuż przed "zamknięciem bramy" biorą to, co im się nawinie.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
KOZIOROŻEC (Capricorn) 22.XII - 20.I
KOZIOROŻEC <i>(Capricorn)</i> 22.XII - 20.IZalety Koziorożca to stałość, solidność, pracowitość oraz wytrwałość. Problemy erotyczne znajdują się na dalszym planie. Koziorożce to często duchowi samotnicy, ze skłonnościami do melancholii. Przejawiają duże ambicje w sensie socjalnym. Nastroje mają zmienne. Pewna psychiczna "kanciastość" Koziorożców z czasem łagodnieje. Niezwykle często spotyka się u nich jakieś skrępowanie stosunkami rodzinnymi. Zawsze mają dobre maniery. Kobiety w wieku starszym zyskują na urodzie. Są kiepskimi kokietkami, nie potrafią też okazać głębi nurtujących je uczuć, choć mogą one być silne. Co grozi Koziorożcom? Mężczyznom: wczesne małżeństwa, często nieszczęśliwe. Kobietom: partner o większym temperamencie niewskazany. Wczesne małżeństwa nie zawsze będą szczęśliwe.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
WODNIK (Aquarius) 21.I - 20.II
WODNIK <i>(Aquarius)</i> 21.I - 20.IILudzi urodzonych w znaku Wodnika cechuje czułość i uczciwość. Mimo to myślą oni głową, a nie sercem. Brak im jest uprzedzeń i przesądów. Możliwi do zdobycia na stałe są tylko przez intelekt. Dopiero po trzydziestce Wodniki mają szanse na znalezienie odpowiedniego, stałego partnera, jest to więc zdecydowanie typ nie dla każdego. Wodniki charakteryzują się błyskotliwą inteligencją i wymagane jest do nich podejście kulturalne. Często ich umysły bywają nieprzeciętne, a w każdym razie oryginalne. Mają zaufanie do ludzi i do swoich partnerów. Podejście do Wodnika nie jest łatwe. Szablonowe i pospolite próby zdobycia Wodniczki wywołują tylko śmiech. Nawet zdobytą Wodniczkę łatwo jest stracić, okazując jej bezpodstawną zazdrość, a także przez kołtuństwo, czy chamstwo. Wodniczkę wyróżnia spośród innych kobiet towarzyskość, bystrość i cięty język, a jej zainteresowania w kolejności to: intelekt, uczuciowość, seksualizm i sprawy finansowe. Co grozi Wodnikom? Traktując konwenanse i zwyczaje jako przesądy, nieraz Wodniki wybierają partnera, z którym później trudno jest im wytrzymać.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
RYBY (Pisces) 21.II - 20.III
RYBY <i>(Pisces)</i> 21.II - 20.IIIW znaku Ryb rodzą się najspokojniejsi ludzie ze wszystkich znaków, lecz umysł ich bywa bystry i żywy. Mają stosunkowo niewiele zmysłu rodzinnego, zanikającego z biegiem lat. Później występują często skłonności do samotnego trybu życia. Często są wygodniccy. Charakteryzuje ich też ofiarność, wrażliwość i niezdecydowanie. Ambicje w sensie socjalnym mają skromne. Nie pragną być milionerami, wystarczy im, że mogliby żyć na ich poziomie. Ryby są nieco podejrzliwe w stosunku do ludzi obcych. Trudno jest im dobrać właściwego partnera. Problemy wymagające nieustępliwości, twardości lub pewnej gruboskórności musi załatwiać ich partner. Co grozi Rybie? Łatwowierność w stosunku do partnera i wynikające z tego konsekwencje.
 PARY ZODIAKALNE OGÓLNIE 
 PARY SZCZEGÓŁOWO 
Więcej informacji na temat znaków Zodiaku:
Cechy charakteru ludzi z poszczególnych znaków Zodiaku:
Baran, Bliźnięta, Byk, Koziorożec, Lew, Panna, Rak, Ryby, Skorpion, Strzelec, Waga, Wodnik
Pary zodiakalne dla poszczególnych znaków:
Baran, Bliźnięta, Byk, Koziorożec, Lew, Panna, Rak, Ryby, Skorpion, Strzelec, Waga, Wodnik

 
• STRONA GŁÓWNA • ASTROLOGIA • TAROT  • MAGIA • WRÓŻBY • FENG-SHUI  • KSIĘGA IMION • SENNIK • MAGICZNE FORUM •
© 2002-2009 IBO System - All Rights Reserved - bezprawne kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie jest zabronione
statystyka